Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 05-06-2013

ABC domowej wentylacji: rekuperacja

Wybór właściwej centrali wentylacyjnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców może mieć kluczowe znaczenie w projekcie całego domu.  Już na etapie samej budowy warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy nam tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu, czy również na jego ogrzewaniu w sezonie zimowym?

Montując tradycyjną, wentylację grawitacyjną oszczędzasz na samej instalacji. Odpowiednio zaprojektowane kanały wentylacyjne, niezbyt szczelne okna oraz kratki pozwalają na zachowanie prawidłowego przepływu powietrza w domu czy mieszkaniu. Jednak szczególnie w sezonie grzewczym, w obawie przed utratą ciepła staramy się przytkać wszystkie możliwe ujścia co doprowadza do zatoru. O tym jak duże znaczenie dla naszego zdrowia ma wentylacja, nie trzeba przekonywać nikogo, dlatego czasami warto zainwestować w rekuperatory.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperator, to układ pozwalający na odzyskiwanie ciepła z wydalanego powietrza. Centrale wentylacyjne tego typu wyposażone zostały w dodatkowe urządzenia mechaniczne, a o ich wydajności decyduje rodzaj wbudowanego wymiennika ciepła. Największą zaletą rekuperatorów jest możliwość chłodzenia powietrza latem i ocieplania zimą. To bardzo wygodna funkcja, która swobodnie łączy w sobie klimatyzację oraz wentylację.

           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl