Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 21-07-2008

Blacha trapezowa i blachodachówka - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupujemy blachę na dach
Kupujemy blachę na dach

Materiał bazowy to podstawa

Poszukując blachy dachowej wysokiej jakości należy wzrócić w pierwszej kolejności uwagę na jej pochodzenie. Mowa tu o hucie wytwarzającej stal na dane pokrycia dachowe. Pokrycia dachowe powinny posiadać certyfikaty jakości materiałów z których zostały wykonane.

Cena blachy

Często spotykaną praktyką u nie do końca uczciwych firm oferujących pokrycia dachowe jest podawanie ceny blachy dachowej (czy to blachy trapezowej czy blachodachówki) podawana za metr całkowity, a nie za metr krycia powierzchni dachu. Rożnica ceny dachu wynikająca z takiego jej podawania może być bardzo znaczna (zależna od powierzchni dachu). Nie zapominajmy również o zwracaniu uwagi na cenę brutto blachy, a więc cenę, ktorą realnie zapłacimy. Obliczając koszty pokrycia dachu materiałami danego producenta należy doprowadzać je do końca. To znaczy uwzględnić również cenę wszystkich akcesoriów i systemu orynnowania (rynny). Zdarza się, że wybór danego pokrycia dachowego wymusza zastosowanie drogich akcesoriów lub takich, które byłyby zbędne przy wyborze innego materiału na pokrycie dachowe.

Powłoka ochronna i grubość blachy

Te dwie cechy mają ogromny, bezpośredni wpływ na trwałość pokrycia dachowego. Zaskakująco niskie ceny niektórych pokryć dachowych wynikają z zastosowania cienkiej blachy i pokrycia jej niewystarczającą ilością lub niewystarczająco grubą warstwą powłok ochronny. Minimalna grubość dobrej jakości blachy trapezowej i blachodachówki to 0,5 mm. Warstwa cynku i powłoki lakierniczej zapewniająca trwałość blachy to odpowiednio minimum 275 g/m2 i 25um.

Odpowiedni firma dekarska

Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest wybór firmy stale i oficjalnie współpracującej z danym producentem pokryć dachowych. Gwarantuje to odpowiednie wykonanie prac związanych z kryciem dachu i montażem akcesoriów dachowych. Właściwie zastosowanie pokrycia dachowego zapewnia nam możliwość reklamowania produktów i pewność otrzymania rekompensaty za wadliwy materiał na dachu. Pytając o ofertę blach dachowych u dystrybutora warto zapytać czy może nam polecić dobrą firmę, która nam ten dach zamontuje. Jeśli nie jest w stanie nam nikogo polecić to należy zadać sobie pytanie, czy zależy mu na tym, żeby sprzedać produkt i żebyśmy byli z niego zadowoleni? Czy może zależy mu tylko na tym, żeby sprzedać, nie ważne co, nie ważne komu.

Odpowiedni transport

Specjalistyczny transport blachy jest równie istotnym elementem co samo krycie dachu. Uszkodzony materiał może spowodować konieczność dokonania przedwczesnej wymiany pokrycia dachowego.

Warunki gwarancji dachu

Gwarancja pokrycia dachowego powinna w jasny i przejrzysty sposób definiowac sytuacje, w których nabywca może starać się o zwrot pieniędzy lub wymianę blachy ze względu na wady produktu.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl