Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 12-08-2013

Jak możemy wykorzystać deszczówkę?

Woda jest cennym skarbem, w Afryce nazywanym białym złotem. Nasza strefa klimatyczna wodzie nie nadaje aż tak wysokiej wartości, przez co często jej nie doceniamy – marnując. Bez niej natomiast życie by nie istniało. Ciało człowieka składa się w około 70% z wody właśnie. Są czynności w gospodarstwie domowym, które nie wymagają wody uzdatnianej jak np. mycie samochodu, podlewanie trawników i ogródka, napełnianie spłuczki od muszli toaletowej itp. czemu zatem pytanie czemu nie wykorzystywać wody opadowej – deszczowej, którą mamy przecież za darmo?


Powyższa wyliczanka to nie koniec korzyści dosłownie spadających nam z nieba. Na samochodzie mytym deszczówką nie zostaną zacieki, gdyż woda ta jest miękka (nie ma w niej związków magnezu i wapnia), a także znakomicie nadaje się do prania. Dzięki niej na środkach piorących zaoszczędzimy, ponieważ poprawia pienienie.


Do stworzenia takiej instalacji potrzebujemy zbiornika (najlepiej z tworzywa sztucznego, ponieważ opad atmosferyczny ze względu na naturalną zawartość związków węgla przyśpiesza korozję) w którym będzie magazynowana deszczówka. Nie musi być bardzo duży. Zwykle dobiera się taki zbiornik do efektywności dachu i zapotrzebowania na wodę deszczową. Oprócz tego niezbędne będą przewody zbierające wodę podłączone np. pod metalowy system rynnowy. Przewód włącza się przez specjalny kosz do rury spustowej. Takie rozwiązanie jest konieczne - w przypadku szczególnie obfitych opadów część deszczówki kierowana jest do kanalizacji deszczowej. Koniecznie trzeba zamontować także kosze wyłapujące zanieczyszczenia oraz filtry wyłapujące te drobniejsze nieczystości.


Cała instalacja nie pociąga za sobą dużych kosztów, a może przynieść wiele korzyści, które po jakimś czasie zrekompensują nam całą inwestycję.

           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl