Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 31-10-2013

Klimatyzacja na poddaszu – jak wybrać urządzenie

Letnie temperatury niejednokrotnie utrudnią codzienne funkcjonowanie. Co więcej, im wyższa kondygnacja budynku, tym pomieszczenia są bardziej nasłonecznione i panuje w nich większa temperatura. Przykładem może być właśnie poddasze, gdzie z racji panującego w lecie zaduchu, niemożliwym byłoby przebywać.

Dlatego też, ludzie coraz częściej decydują się na rozwiązania zapewniające chłodzenie pomieszczeń, w efekcie czego klimatyzatory do domu stają się coraz powszechniejsze. Szczególnie miejsca takie jak poddasze wymagają odpowiedniego chłodzenia. Jednak mnogość dostępnych na rynku typów klimatyzatorów sprawia, iż nierzadko ciężko samemu jest wybrać najlepszy rodzaj klimatyzacji. Można bowiem kupić: klimatyzatory przenośne, typu split czy multisplit. Jednak współcześnie warto zwracać głównie uwagę na fakt, czy dany klimatyzator posiada tzw. Inwerter.

Inwerter to urządzenie, które gwarantuje płynną regulację pracy sprężarki, w efekcie czego klimatyzator samoistnie dopasowuje szybkość pracy sprężarki do temperatury i warunków panujących w danym pomieszczeniu. W rezultacie, chłodzona jest tylko niezbędna w danej chwili ilość powietrza, co z kolei zapewnia ochronę urządzenia przed wahaniami napięcia. Jest to gwarantem większej trwałości, niezawodność urządzenia oraz niemniej ważnej – oszczędności energii. Warto również podkreślić, że klimatyzatory z inwerterem zapewniają cichą pracę zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Trzeba na pewno określić przeznaczenie urządzenia – czy ma on wyłącznie chłodzić powietrze czy też umożliwiać jego ogrzewanie. Poza tym, pozostaje również określenie podstawowych kwestii takich jak moc urządzenia, kubatura pomieszczenia i jego przeznaczenie, nasłonecznienie czy ilość znajdujących się w nim drzwi i okien.

Wybór klimatyzatora zdecydowanie nie jest zadaniem prostym. Co więcej, konieczne jest również regularne czyszczenie, wymiana filtrów czy też serwis klimatyzacji. Dlatego decydując się na konkretny model, warto zwracać uwagę nie tylko na dane techniczne, ale również na koszty jego dalszego użytkowania. Tylko tak utrzymany klimatyzator może dobrze spełniać swoje zadanie.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl