Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 11-09-2008

Liczymy rożnice w cenie dachu z dachówki i blachodachówki

Koszty robocizny przy kryciu dachu:


W roku 2008 jak wynika z naszych obliczeń i nieoficjalnych danych, średnie ceny usług dekarskich w zakresie krycia dachu na przestrzeni całego kraju wynoszą odpowiednio:
  • Usługa krycia dachu blachą, lub blachodachówką: 28,7 zł/m2
  • Usługa krycia dachu dachówką (średnio ceramiczną i cementową): 41,7 zł/m2
  • Usługa krycia dachu pokryciem bitumicznym: 27,7 zł/m2
* ceny stanowią tylko przybliżenie i mogą w rzeczywistości znacznie odbiegać od podanych w zależności od regionu i wykonawcy

Cena więźby dachowej

Weźmy teraz dla przykładu dach na niewielkim domu o powierzchni 170 m2. Całkowity (materiał, transport, robocizna) koszt więźby dachowej pod dach o takiej wielkości to ok. 10.000 zł. Weźmy pod uwagę fakt, że przy zastosowaniu pokrycia z blachy lub blachodachówki, które jest kilka lub kilkunastokrotnie lżejsze, możemy zaoszczędźić nawet 3000 zł.

Trwałość pokryć dachowych


Za okres trwałości danego pokrycia dachowego przyjmiemy okres gwarancyjny produktów cieszących się dużą renomą. W przypadku dachówki okres gwarancyjny wynosi 50 lat, w przypadku blachy wysokiej jakości 25-30 lat.

Teraz wreszcie pora na cenę pokrycia dachowe (materiału):
  • Jako przykład wzięliśmy tutaj najtrwalszą blachodachówkę ze szwedzkiej blachy, produkowaną przez Bratex. Kosz za metr kwadratowy krycia takiej blachy to od 37-43 zł/m2.
  • Wysokiej klasy dachówką jest w naszej opinii produkt od producenta wyrobów ceramicznych Wienerberger, marka dachówek Koramic. Cena za metr kwadratowy krycia jest bardzo zróżnicowany i wacha się od ok. 65 do nawet 150 zł/m2.

Do naszych obliczeń uśrednimy ceny pokryć dachowych. Ostatecznie przybliżona różnica ceny dachów z blachodachówki (lub blachy trapezowej) oraz dachówki wyglądają następująco (przyp. dach o pow. 170 m2):

Różnica w cenie dachu z blachodachówki (blachy trapezowej) i dachówki ceramicznej (cementowej):


Dach z blachodachówki (blachy trapezowej)
Robocizna: 4.880 zł
Więźba dachowa: 7.000 zł
Materiał: 6.800 zł
Trwałość: 25 lat
Całkowity koszt: 18.680 zł
Dach z dachówki
Robocizna: 7.089zł
Więźba dachowa: 10.000zł
Materiał: 12.750 zł
Trwałość: 50 lat
Całkowity koszt: 32.839 zł
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl