Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Porady

  • 06-09-2013

Zakup drabiny – o jakich kwestiach pamiętać?

Duża różnorodność drabin dostępnych na rynku sprawia, iż wybór odpowiedniej konstrukcji staje się zadaniem coraz trudniejszym. Z tego też względu, tak ważnym aspektem jest wybór profesjonalnej drabiny, w pełni dostosowanej do rodzaju prac do jakich ma służyć.

Pierwszą kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Drabiny to konstrukcje, które służą do prac na wysokościach, dlatego też ich wybór musi być w pełni przemyślany. Na rynku dostępny jest ogrom tego rodzaju konstrukcji, w efekcie czego nierzadko jej wybór stanowi duży problem. O ile nie każda firma jest w stanie zagwarantować w pełni solidne drabiny, to np. Lero – dystrybutor drabin aluminiowych, rusztowań jest znany z wysokiej jakości, rzetelności i solidności oferowanych przez siebie drabin. Drabiny magazynowe DRABEX, drabiny teleskopowe czy dachowe to tylko niektóre z oferowanych przez Lero konstrukcji, które gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Niezwykle istotny jest także aspekt materiałów z jakich drabina została wykonana. Na rynku dostępne są drabiny z drewna, stali, aluminium i włókna szklanego. O ile te ostanie są zdecydowanie najtrwalsze, to stosuje się jej najczęściej wyłącznie do prac specjalistycznych – z racji ich dość dużej ceny. Do użytku domowego zazwyczaj wystarczy drabina aluminiowa bądź stalowa. W przypadku konstrukcji stalowej, należy jednak pamiętać, iż że są one dość ciężkie, przez co nadają się głównie do prac stacjonarnych. Wymagają też konserwacji. Optymalnym rozwiązaniem są drabiny aluminiowe, z racji swojej lekkości i solidnej budowy. Co więcej, w ich przypadku nie jest wymagana konserwacja, gdyż są odporne na korozję i czynniki zewnętrzne.

Wybór drabiny powinien być bardzo dobrze przemyślany i dostosowany do indywidualnych oczekiwań i rodzaju prac. Warto jednak przy podejmowaniu decyzji pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa i komfortu pracy, gdyż tylko wtedy taka konstrukcja będzie rozwiązaniem optymalnym.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl