Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Wiadomości dekarskie

  • 23-03-2012

Blachy na rąbek stojący

Blacha na rąbek
Blacha na rąbek
Jednym z najbardziej popularnych obecnie pokryć dachowych jest blacha na rąbek stojący. Jest to powrót do tradycji tworzenia pokryć dachowych metodą "na felc". Takie prace wymagają dużego kunsztu dekarskiego przez co uzyskuje się wysoką szczelność dachu w różne stany pogody, czy to w deszcz czy wiatr.
Montaż paneli uzależniony jest od rodzaju dachu. Pokrycie dachu przy użyciu blachy na rąbek stojący cechuje się unikalną możliwością formowania. Blachy te nadają się na każdą powierzchnię, można je instalować na dowolnych kształtach. Montaż polega na łączeniu wyprofilowanych arkuszy blachy poprzez właściwe jej zaginanie na całej długości. Wyjątkową szczelność zapewnia podwójne zagięcie bocznych krawędzi blachy. Takie krycie dachu jest szybkie i łatwe dzięki wykorzystaniu sposobu montażu na specyficzny, gotowy zamek zatrzaskowy.

Blachy na rąbek stojący można kłaść na dachach z pełnym deskowaniem, jak i tych wentylowanych. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia konstrukcji pod panele. Jej prawidłowe wykonanie zagwarantuje poprawny montaż i elegancję dachu oraz pozwoli na ominięcie różnych pofalowań i odkształceń.
Blachy na felc mają wiele zalet. Do najważniejszych zaliczymy ich dłuższą żywotność co daje zmniejszenie kosztów eksploatacji, różnorodność wykończenia, czterdziestoletnią gwarancję, wielość warstw ochronnych oraz szeroką gamę barw. Mnogość zalet pozwala na stosowanie blachy także jako panelu ściennego, który zapewnia oryginalne wykończenie elewacji w poziomym lub pionowym układzie.

Blachy rąbek stojący polecane są przede wszystkim do krycia dachów przeznaczonych do renowacji obiektów objętych ochroną konserwatorską oraz obiektów sakralnych. Jednak coraz częściej daje się zauważyć ich wykorzystywanie na budynkach jednorodzinnych, nowowybudowanych apartamentowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Egzamin zda także na dachach posiadających duże powierzchnie, a im większa ich złożoność tym efekt końcowy będzie satysfakcjonujący.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl