Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Wiadomości dekarskie

  • 20-08-2008

Dachówka solarna TEGOSOLAR - dach i źródło energii w jednym

Dachówka solarna TEGOSOLAR - www.tegola-polonia.com.pl
Dachówka solarna TEGOSOLAR -...
Dach z dachówką solarną TEGOSOLAR
Dach z dachówką solarną...
Bardzo nowatorskim pokryciem dachowym jak również systemem produkcji energii są dachówki solarne. Dość powszechne jest przekonanie, że w Polsce nie opłaca się wprowadzanie technologii energetycznych korzystających z energii słonecznej, ze względu na niskie i krótkie nasłonecznienie  w naszym regionie. Takie podejście jest sporym błędem. Dachówka solarna pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości energii elektrycznej, a nawet na całkowite pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w niektórych okresach.


Dachówki solarne na bazie technologii kosmicznej NASA


Do produkcji dachówek solarnych stosowane są materiały używane przy produkcji paneli słonecznych  w  Amerykańskiej Agencji Astronautyki NASA. Zastosowanie krzmu amorficznego zmniejsza wpływ wydajności dachówki solarnej w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Dachówki solarne są dzięki temu wydajniejsze o około 20% od zwykłych kolektorów słonecznych opartych na krzemie krystalicznym. Powłokę dachówek tworzy warstwa śliskiego i bardzo wytrzymałego materiału o nazwie tefzal, która jest wyjątkowo odporny na osadzanie się kurzu i brudu. Ma to dość istotne znaczenie bo dachówka solarna może dzięki temu pracować nie wymagając regularnego i częstego mycia.


Dachówka solarna na zwykłym dachu


Solarna alternatywa zwykłej dachówki sprzedawana jest nie na metry kwadratowe, lecz na kilowaty. Nie musi ona pokrywać całej powierzchni dachu, sami możemy zdecydować o powierzchni, którą chcemy pokryć dachówką solarną, a tym samym o ilości pozyskanej dzięki temu energii. Dowolnie można ją wkomponować w inne pokrycie bitumiczne, nie obciąża ona konstrukcji dachowej w większym stopniu niż standardowe pokrycia. Jej kolor (grafit) również nie stanowi żadnego problemu, bo komponuje się z każdym innym kolorem tradycyjnych dachówek.

 

Zakup i instalacja dachówki solarnej TEGOSOLAR (producent Tegola)


Dystrybutorem dachówki solarnej TEGOSOLAR w Polsce jest firma Tegola. Przed zakupem takiej dachówki specjaliści firmy przeprowadzają analizę warunków, w których będzie pracować dachówka.  Ważne jest położenie geograficzne i nasłonecznienie oraz naturalne i sztuczne przeszkody mogące obniżyć wydajność tego ekologicznego źródła energii.. Im większe nasłonecznienie tym mniej dachówek potrzeba.

Jest to nowa propozycja pozyskiwania energii z odnawialnych, ekologicznych źródeł energii, a więc ciężko stwierdzić jak w praktyce będzie zachowywać się taka dachówka po powiedzmy 30 latach. Jej zdecydowanym atutem jest fakt, że montaż takiej dachówki załatwia od razu sprawę pokrycia dachu i instalacji generatora energii. Tym nie mniej dachówka solarna to produkt na który na pewno warto zwrócić uwagę poszukując alternatywnych źródeł energii w domu. Czy za kilkanaście lub kilkadziesiąt  lat wszystkie dachy będą pokyte taką dachówką? Ciężko powiedzieć, ale względy ekologiczne i rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że nie wydaje się to niemożliwe.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl