Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Wiadomości dekarskie

  • 20-02-2014

Rodzaje pokryć dachowych

Wyróżniamy wiele rożnego rodzaju pokryć dachowych. W zależności od charakteru i przeznaczenia zabudowy, jak również od tego, gdzie ona się znajduje, różne może być jej pokrycie.

Dachy, bo to właśnie o nich mowa niegdyś pokrywane były słoma albo drewnem. Dzisiaj taki widok jest rzadkością w większości regionów kraju i stanowi co najwyżej element górskiego krajobrazu. Wraz z biegiem lat zmieniły się sposoby przykrywania dachów. Dzisiaj największa popularnością cieszy się blacha dachowa określana jako blachodachówka.

Co to takiego spytasz? Jest to połączenie blachy dachowej z dachówką. Wygląda ona tak, że tradycyjna blacha dachowa zamiast być zwykła i mało estetyczna płytą metalu, formowana jest w znacznie ładniejszy i bardziej estetyczny kształt dachówki. Takie rozwiązanie dobre jest nie tylko ze względów estetycznych, ale również pozwala na odciążenie przykrywanego budynku.

Jak wiadomo typowe ceramiczne dachówki, czy też wykonane z podobnych do ceramiki materiałów są bardzo ciężkie. O ile jednak dachówka może wydawać się lekka, tak kilkaset sztuk ułożona na dachu słabszej, wieloletniej konstrukcji, może nieść za sobą katastrofalne skutki.

Natomiast blachy dachowe są znacznie lżejsze. Dodatkowym ich atutem jest łatwość montażu, jak również samego transportu. Układanie poszczególnych dachówek na dachu jest bardzo żmudną i czasochłonną pracą. Dodatkowo trzeba wszystko bardzo dobrze przymocować, żeby nic nie odpadło i nie zsunęło się z dachu. W przypadku blachodachówki kwestia montażu jest znacznie wygodniejsza, bowiem przyjmują one kształt kwadratów, które mocujemy do konstrukcji dachu. Jak łatwo się domyślić takie płaty blachy są znacznie większe, aniżeli pojedyncze dachówki. Dzięki temu mamy znacznie mniej pracy.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl