Dachy

- porady.pl
 
Dachy-Porady - Home Mapa strony Kontakt
Dachy
 

Wszystko o dachach

Dachy-porady.pl to serwis informacyjny branży dekarskiej. Naszym celem jest prezentowanie najnowszych informacji o nowościach produktowych, ofertach promocyjnych producentów i istotnych wydarzeniach w branży budowlanej w zakresie wytwarzania i instalacji pokryć dachowych. Szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia i lektury działu "porady".

Wiadomości dekarskie

  • 21-07-2008

Zalety blachodachówek i blach trapezowych

  • Nie tylko rodzaj pokrycia dachowego ma wpływ na cenę dachu. Bardzo istotną cechą, która przekłada się na koszt pokrycia dachu jest jego waga. Blachodachówka i blacha trapezowa ze względu na niewielki ciężar przypadający na jeden metr kwadratowy, nie powoduje konieczności wzmocnienia więźby dachowej. Tym samym decydując się na zakup blachodachówki lub blachy trapezowej nie tylko obniżamy koszty samego materiału na pokrycie dachu, ale również cenę budowy konstrukcji.
  • Solidność to również cecha blachy dachowej. Blacha dachowa dobrej jakości składowana, przetransportowana i położona na dach w należyty sposób zapewnia jego kilkudziesięcioletnią trwałość bez konieczności wymiany pokrycia.
  • W przypadku blachy dachowej znacznie łatwiej utrzymać estetyczny wygląd dachu niż w przypadku innych pokryć dachowych. Należy tylko pamiętać o odpowiedniej konserwacji.
  • Krycie dachu blachodachówką czy też blachą trapezową ze względu na prostote jest bardzo szybkie i znacznie wygodniejsze niż w przypadku np. dachówki ceramicznej. To również przekłada się na cenę dachu, ponieważ obniża koszty prac.
  • Jednolitość i solidność pokrycia dachowego wykonanego z blachy zapewnia doskonałą ochronę przed ewentualnymi anomaliami pogodowymi, którę mogą doprowadzić np. do zerwania dachu.
           

     

Polecamy:

     

Ranking firm

Pokrycia i akcesoria dachowe

śr. ocena: 4.97 oceniany: 71 razy

Pokrycia dachowe

śr. ocena: 3.65 oceniany: 17 razy

Budomat Marek Wenderlich

śr. ocena: 5 oceniany: 11 razy

Blachy dachowe. Producent Opole

śr. ocena: 4.27 oceniany: 11 razy

Metalkomp Sp.j.

śr. ocena: 4.5 oceniany: 8 razy

Zobacz cały ranking

     
 
 
     

Porady, informacje, aktualności z branży dekarskiej. Katalog firm związanych z branżą dekarską, producentów i dystrybutorów pokryć dachowych, rynien i akcesoriów oraz przedsiębiorstwa oferujące usługi dekarskie.


Dachy-Porady.pl